Gelen Öğrenci

Staj İmkanları

Konsorsiyum sadece giden yönündeki hareketliliklere değil, gelen yönündeki hareketliliklere de Türkiye’deki firmaların farkındalıklarını artırarak ve stajyer taleplerini yazılı olarak yayınlayarak tüm süreçlerinde destek olur.

Konsorsiyum kapsamında sunulan staj imkânları ilerleyen zamanlarda yine bu sayfadan duyurulacaktır.

 

Başvuru Koşulları

Konsorsiyum tarafından sunulan staj imkânları ile ilgilenen öğrencilerin Erasmus+ Staj Hareketliliği kapsamında kayıtlı oldukları Yükseköğretim kurumlarından kabul almış olmaları gerekmektedir.

Öğrencilerin başvurdukları ilandaki iş tanımı ile okudukları bölümün doğrudan ilişkili olması beklenmektedir. İlişkili olmayan başvurular Erasmus kapsamında uygun olmadığı için, kabul edilemeyecektir.

 

Başvuru Belgeleri

Staj ilanında belirtilen son tarihe uygun olarak (var ise) öğrenciler aşağıdaki belgelerini Konsorsiyum’a (info@internship4all.org) e-mail ile iletilmelidir.

  • CV
  • Başvuru Formu
  • Transkript
  • Öğrencinin kurumundan onay mektubu (ilk aşamada e-mail kabul edilmektedir.)
  • Motivasyon Mektubu
  • 1 Fotoğraf

 

Kabul Süreçleri

Başvuru Belgeleri gönderildikten sonra uygun olan adaylardan taslak Öğrenim Anlaşması talep edilir. Öğrenim Anlaşması tüm taraflarca imzalanan adaylara kabul mektupları gönderilir.

Kabul edilen öğrenciler staj başlangıç tarihinden önce kaza ve mesuliyeti içeren sağlık sigortalarını staj yapacakları kuruma teslim etmekle yükümlüdür.

 

Staj Hareketliliği Sonrası

Öğrencilerin Öğrenim Anlaşmalarının “Hareketlilik Sonrası” bölümü öğrenci ile doldurulduktan sonra imzalanıp öğrenciye teslim edilecek.